flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Виклики до суду надсилатимуться через месенджер

21 лютого 2023, 11:40

                   Виклик до суду через месенджер на зміну звичайним смс повідомленням

         Відповідно до Порядку надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронній формі, затвердженого наказом ДСА України від 23.01.2023 № 28 ,судові повістки, повідомлення та виклики відтепер надходитимуть і на електронні месенджери учасників процесу.

           Згідно з порядком, на даний час, судові повістки, виклики ЗА ЗАЯВОЮ учасника судового процесу першочергово надсилатимуться у застосунок "Viber". У випадку, коли мобільний телефон абонента не "прив’язаний" до вказаного месенджеру, повістки як і раніше надходитимуть у формі SMS-повідомлень.

           Месенджер, аналогічно SMS-повідомленням, забезпечуватиме доставку текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи, що цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

           Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставку таких повідомлень на Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видалення чи коригування).

                З вищевказаним Порядком та зразком заяви на отримання судових повісток, повідомлень і викликів в електронній формі можна ознайомитися тут  

                Зразок заяви