flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Довічне покарання за вбивство

25 серпня 2023, 13:44

        Засуджено до довічного покарання 61-річного жителя Коростишівської територіальної громади за умисне вбивство подружжя.

 

     Події розгортались на території Коростишівської територіальної громади на початку червня 2021 року.

   З обвинувального акту вбачається, що громадянин Р. маючи на меті умисно, протиправно заподіяти смерть подружжю з якими склались неприязні відносини з приводу невиконання боргових зобов’язань, прибувши до будинку де проживали громадяни К. та І., з автоматом АКС-74 здійснив не менше 9 пострілів, в результаті чого вчинив умисне вбивство чоловіка та дружини.

     Злочин кваліфіковано за п.1 ч.2 ст.115, ч.1 ст.309, ч.1 ст.263 КК України.

     Під час проведення досудового розслідування обвинувачений відмовився надавати покази.

     Вина обвинуваченого доведена безпосередньо дослідженими в судовому засіданні доказами, додатково призначеними судовими експертизами. Зокрема, спростовано доводи обвинуваченого про випадкові постріли та встановлено, що постріли були прицільними.

     Внаслідок позбавлення життя К та І заподіяно непоправної шкоди дітям померлих, фактично позбавивши їх обох батьків, що полягає у постійних моральних стражданнях та негативних наслідках, що пов’язанні з життям без батьківської любові та піклування, крім того малолітня донька загиблих стала свідком події , внаслідок чого отримала неймовірну психологічну травму, нервове потрясіння, що вплинуло на її життя та моральний стан. Діти в такому ранньому віці втратили ту любов, турботу та опіку, яку їм надавали батьки, втратили можливість вирости та бути вихованим у повноцінній сім’ї у атмосфері любові та батьківського тепла.

     Виходячи з наведеного суд в сукупності кримінальних правопорушень визначив остаточне покарання у вигляді довічного позбавлення волі та на відшкодування моральної шкоди стягнути 1 000 000 грн.

     На сьогоднішній день вирок суду не набрав законної сили.