flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Суд ухвалив вирок за виправдовування збройної агресії рф

30 січня 2024, 14:24

У Богунському районному суді м.Житомира 26.01.2024 року оголошено вирок чоловікові, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України.

 

З матеріалів справи вбачається, що від початку повномаштабного вторгення країни-агресора рф, в обвинуваченого виник та сформувався стійкий злочинний умисел, направлений на вчинення кримінального правопорушення, що полягає у поширені матеріалів, які містять виправдування збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, відвідувачам занять з йоги фітнес центру.

Відтак, реалізуючи свій злочинний умисел, особа діючи з метою поширення матеріалів, які містять виправдування збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році, перебуваючи за місцем свого мешкання, за допомогою мобільного телефону через додаток «Viber», надсилав відвідувачам фітнес центру відеоматеріал з відеохостингу «YouTube» проросійського та антиукраїнського характеру.

В судовому засіданні обвинувачений вину не визнав, показав, що дійсно скопіював собі матеріал з Інтернету, оскільки цікавився думкою різних фахівців щодо подій, які відбуваються в України.  Зазначив, що на час перегляду не вбачав, що цей матеріал виправдовує збройну агресію рф. Також зазначив, що не мав умислу у поширенні цих матеріалів серед відвідувачів занять з йоги, а відправив їх помилково .

Вина обвинуваченого безпосередньо доведена дослідженими належними та допустимими доказами, зокрема показами свідків, висновком експертизи. Як зазначив експерт у висновку заяви "авторитетної особи" викладені у формі тверджень "фальсіфікації", "бездіяльність" і "прорахунки" з боку політичного керівництва України", а також пропагандистські методи, в яких виражене значення переконування адресатів у тому, що саме українські військові вбивають мирних мешканців, а збройна агресія російської федерації позиціонується як "звільнення" України від поневолення Заходом, а отже є доцільною/виправданою. Крім того, відеозапис містить твердження, що ЗСУ та українська влада сфальсифікували документальні свідчення про військові злочини та веде інформативну війну проти рф, задля успіху якої вбиває власний народ, а також перешкоджає в евакуації мирного населення з районів бойових дій, прикриваючись мирним населенням, як живим щитом. Зазначені висловлення спрямовані за своїм об'єктивним змістом на виправдовування збройної агресії російської федерації проти України.

Суд прийшов до висновку  про доведення винуватості чоловіка та кваліфікував його умисні дії за ст. 436-2 ч.2 КК України, які виразились в умисному поширенні матеріалів, в яких міститься виправдування збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році., та призначив йому покарання за цим законом - 2 (два) роки 6 (шість) місяців обмеження волі, без конфіскації майна.

 

Вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений у встановленому законом порядку.

 

Пресслужба Богунського районного суду м.Житомира