flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту відносно осіб, які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 120, ст. 166 КК України.

26 лютого 2024, 15:14

23.02.2024 року на розгляд слідчих суддів Богунського районного суду м. Житомира надійшли клопотання про застосування запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту відносно осіб, які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 120,  ст. 166 КК України.

Згідно клопотання, неповнолітня онука з 2010 року проживала однією сім»єю з бабусею та дідусем, які були призначенні її опікунами, в подальшому піклувальниками.

З початку 2022 року піклувальники систематично принижували людську гідність та злісно не виконували встановлені законом обов»язки по догляду за дитиною, а саме неналежним чином утримували дитину, не забезпечували нормальних побутових умов проживання та харчування, не піклувались про її здоров»я та психологічний розвиток, використовували кошти, призначені для її утримання, на власний розсуд, не забезпечували сезонним одягом, продуктами харчування та ліками.

Вказані дії, а також тривале зневажливе ставлення до онуки та її інтересів, змушували останню покидати помешкання та ночувати у знайомих, в сукупності це все призвело до формування у неповнолітньої невротичного розладу у вигляді виснаження, безсоння, депресивного стану, заниження самооцінки, розладів харчової поведінки, самоушкодження та суїцидальної поведінки, про що неповнолітня  писала у своєму блозі та розповідала своїм друзям.

17.08.2023 онука перебувала у своєму помешканні разом з дідусем та бабусею, де почався словесний конфлікт з приводу зникнення кішки, не витримавши постійних знущань, психологічного тиску, та принизливого ставлення до себе, написала передсмертну записку, після чого перебуваючи у кімнаті в присутності бабусі, неповнолітня покінчила життя самогубством, вистрибнувши з вікна п»ятого поверху багатоповерхівки.

23.02.2024 слідчими суддями Богунського районного суду м. Житомира клопотання органу досудового розслідування задоволено, застосовано стосовно підозрюваних  запобіжний захід у вигляді домашнього арешту без застосування електронних засобів контролю.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

Пресслужба Богунського районного суду м. Житомира